Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi
Uluslararası Keşmir Konferansı

Tarih 17.02.2022 Okuma Süresi Okuma süresi 1d 2sn

Uluslararası Keşmir Konferansı

Uluslararası Keşmir Konferansı

Keşmir meselesi tüm Müslümanlar üzerinde bir sorumluluktur.Uluslararası Keşmir Konferansı’nda konuşan Turhan, zulüm altındaki Keşmir için çağrıda bulundu…

AGD ile Pakistan Dayanışma Platformu, Uluslararası Keşmir Konferansı düzenledi. Konferansta konuşan AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, İslam coğrafyasının kanayan yaralarından Keşmir’de uzun yıllardır zulüm yaşandığının altını çizerek, “Keşmir halkı, ümmetin kendisine sahip çıkmasını ve kendilerini Hindistan zulmünden kurtarmasını beklemektedir. Hindistan işgali altındaki Cammu Keşmir’de Müslümanların yaşamlarını kısıtlayıcı ve ibadetlerini yerine getirmelerine yönelik pek çok zorluklar ortaya konulmuştur. Keşmir meselesi tüm Müslümanlar üzerinde bir sorumluluktur” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Uluslararası Gözlem ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (UGSAM) ile Pakistan Dayanışma Platformu, İstanbul’da Anadolu Gençlik Derneği Eğitim Merkezi’nde Uluslararası Keşmir Konferansı düzenledi. Keşmir’de Hindistan’ın yaptığı insanlık suçlarını dünyaya duyurmak ve bölgede belirsizliğin ortadan kaldırılması, huzur ortamının temin edilmesi yönünde uluslararası çağrıda bulunmak amacıyla tertip edilen Uluslararası Keşmir Konferansı’nda, bölgedeki sorunlar siyasi, hukuki, insani, İslami, uluslararası olmak üzere birçok yönüyle ele alındı.

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık