Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi
Hakkımızda

Tarih 16.02.2022 Okuma Süresi Okuma süresi 2d 58sn

Hakkımızda

Hakkımızda

Rabbimiz yüce kitabında şöyle buyuruyor: “Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir. ” (Al-i İmran-104)

Rahman ve Rahim olan Allah’ın Adıyla

“Genç inancı ve idealleri uğruna fedakarlık yapabilendir.” 


Gençlik yılları, ortalama insan ömrü düşünüldüğünde zaman bakımından uzun olmasa da; istikametimizin netleşmesi açısından bir hayli önem arz etmektedir. Hayatımızın sonraki kısmının gidişatına tesir edecek olan gençlik dönemini, İslami şuur kazanmak için telafisi olmayan bir zaman dilimi olarak görüyoruz.


Dünyaya tesadüflerin sonucu olarak geldiğimize değil; Cenab-ı Allah tarafından imtihan edilmek üzere gönderildiğimize inanıyoruz. Rabbimiz yüce kitabında şöyle buyuruyor: “Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir. ” (Al-i İmran-104)


Dünyamızın mevcut vaziyetinden hoşnut değiliz. İnsanların bir kısmı yokluk ve sefalet içinde yaşam mücadelesi verirken, bir kısmının nefsinin sonu gelmez arzularını tatmin etmek için çırpınmasından rahatsızız. Zulmün, sömürünün ve kula kulluğun sistematik hal almasını da, umutsuzluğun ve çaresizliğin bizleri sarıp kuşatmasını da kabullenmiyoruz. Üzerimize düşenin; şartlardan şikâyetçi olmanın ötesinde ortaya bir şeyler koymak olduğunu biliyoruz. Şartlar ne olursa olsun içinde bulunduğumuz ortam ve zamanda Müslümanca yaşamanın gayretine ve çilesine talibiz.


İstanbul’un tüm ilçelerinde ve yüzü aşkın mahalle temsilciliğimizde çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Kitap okuma gruplarından sohbet halkalarına, teknolojik eğitimlerden fikir akademilerine, Mekke’nin fethi programlarından şehitler Gecelerine, konferanslardan basın açıklamalarına ve daha onlarca alanda düzenlediğimiz çalışmalarımızla bir genç kardeşimize daha ulaşmak için gayret gösteriyoruz. “Kâşif” ve “Karavan” gruplarımız ile ilkokul, ortaokul ve liseli kardeşlerimizle haftalık olarak bir araya geliyor bunlarla birlikte spor müsabakaları, doğa gezileri ve kamplar düzenliyoruz. Akademi 4Fakülte eğitimleri, ilk adım kampları, sabah namazı buluşmaları, muhabbet fasılları vb. faaliyetlerimizle tüm kampüs ve fakültelere ulaşmak için gayret ediyor, üniversitede okuyan bütün kardeşlerimizi “4Fakülte” mensubu olmaya davet ediyoruz. Hanımlar Komisyonumuzun “Aile Okulu” çalışmalarıyla son okçular tepemiz olan ve bugün küresel güçler tarafından tarumar edilmek istenen aile müessesesine sahip çıkıyoruz. “Anadolu Gençlik” ve “Genç İstikbal” dergilerimizle fikri, siyasi, kültürel ve akademik alanda da geniş kitlelere hitap ediyor, ayrıca “Muslimport” haber sitemiz ile İslam dünyasındaki gelişmeleri sahadaki arkadaşlarımızın üst düzey gayretleriyle anlık olarak aktarıyor ve dosya konularımızla Ümmet Coğrafyasının meseleleri üzerine müzakere ediyoruz. Bütün bu çalışmaları iyiliği emretme ve kötülüğü önleme yükümlülüğümüzün bir parçası olarak görüyoruz; kendisine, ailesine, çevresine, ülkesine, ümmete ve tüm insanlığa karşı mesuliyet bilinci olan; nebevi bir terbiye ve ahlakla donanmış nesiller yetiştirmek için gayret ediyoruz.


Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın gayretleriyle başlatılan Milli Görüş Hareketi ve Milli Gençlikten Anadolu Gençliğe süregelen yarım asırlık gençlik çalışmaları, bugün de ilk günkü aşk ve heyecanla yoluna devam ediyor. 


AGD İstanbul Şubesi olarak bizler; şartlara boyun eğmeyip ilmi, ahlakı, fikri ve hareketi önceleyen bu kutlu mücadeleyi, sorumlu olduğumuz her mecrada sürdürüyoruz. Çağın mikroplarına karşı çağın ilaçlarını üretmenin derdindeyiz, üzerimize düşen büyük yükün farkındayız ve sorumluluğumuzu takatimiz yettiğince yerine getirmenin gayretindeyiz.

Sizleri de bizimle beraber bu hayırlı çalışmaların bir parçası olmaya davet ediyoruz.


AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık