Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

Haziran - 2023 Anadolu Gençlik Dergisi

Haziran - 2023 Anadolu Gençlik Dergisi

Fetih Yeniden…

Fetih Yeniden…


Dünyanın hep yeni kalan mesaja muhtaç olduğu bir gerçektir: İnsanoğlu ne kadar ilerlerse ilerlesin, sorunlarını çözmek için ne kadar yeni teknikler geliştirirse geliştirsin en derinlerde yatan mesaja açıktır daima.


Nihai olarak söz konusu olan ilahi olandır ve onda yalnız sorunlar için çözümler veya hastalıklar için reçeteler yok. İlahi mesajda nasıl yaşanması gerektiğinin bilgisi, hangi yoldan gitmek gerektiğinin rehberliği mevcuttur. Onunla zaten hiçbir derde, hiçbir hastalığa düşmeden ilerlemek mümkün olacaktır.


İnsanlığı bu mesajla buluşturmanın adıdır fetih: Allah’ın insan için seçtiği kemalatın, insana gösterdiği yolun tüm insanlığın erişimine açılması, her kulağın duyacağı bir çağrı olarak sunulmasıdır fetih.


İnsanın adaletsizliklere esir düştüğü ve zulmün insanlığın normali haline geldiği yerde ışıldadı tarih boyunca fetih mücadelesi. Ne zaman ki güçlünün zayıfı ezdiği, haklının haksız karşısında susturulduğu, bilginin cahile boyun eğdiği, kötünün iyiyi yok ettiği bir dünya belirdi; fatihler geldi ve hakkın şiarı ile hep taze kalan mesajı taşıdı çürümüş dünyalara ve karanlıkları fethedip aydınlığa çevirdi…


AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık