Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

Şubat 2022 - Genç İstikbal Dergisi

Şubat 2022 - Genç İstikbal Dergisi

Tarihin her döneminde, zamanın süper güçleri(!)ne karşı mücahitlere ihtiyaç duyulmuştur.

 Günümüzde de zulümle yoğrulmuş, boğazına kadar kan ve gözyaşına batmış dünyada, şehitlik ruhuyla yetişen mücahit bir nesle ihtiyaç vardır. Tabi her çağda olduğu gibi günümüzde de, dünyada adaleti tesis edecek olanlar Müslümanlardır ama maalesef günümüz Müslümanları küçük hesaplar peşinde koşturmaktan, dünyevileşmekten dolayı şehadet kavramını tasavvur dahi edemiyorlar.


Nice münevver ve İslam erinin yetiştiği coğrafyamıza baktığımızda; İslam’ı yok etmek isteyen zalimlerle mücahede noktasında motivasyonu sıfırın altında olan bir nesille karşılaşıyoruz. Bütün dünyası ev-okul-dershane üçleminde sıkışıp kalan, en büyük hayali üniversite kazanmak olan; bir üniversiteyi kazansa dahi KPSS açmazında boğulan bir neslin ufku, önüne sunulan seçeneklerle sınırlandırılmaktadır maalesef.


Bir çocuğun mücahit gibi yetişmesini sağlayacak en önemli faktör ailedir. Evlatlar, ebeveynlerin Âhiret sermayesi olarak kabul edilecekleri yerde, dünya sermayeleri olarak kabul edildiğinden, daha erken yaşlarda dünyalık hedeflere yönlendirilmektedirler. Aile, daha küçük yaşlardan itibaren, çok para kazanabileceği bir iş sahibi olması için her yolu denemesi gerektiği noktasında körpe dimağlara telkinler yapmakta; çocuklarını bir diploma uğruna şehirden şehre, hatta ülkeden ülkeye göndererek; müdahalesiz, ikazsız, ısrarsız ve takipsiz bırakmaktadır. Büyükler çocuklarının matematik dersinden aldığı düşük notu düzeltmesi için gösterdiği hassasiyeti, ibadetlerini aksattıklarında ya da İslami ölçülere uymadıklarında göstermemektedir. Aile için her şey haline gelen diploma yolunda, başta ahlak olmak üzere birçok değerlerimiz feda edilmektedir.


Mevlana “Hangi tohum toprağa ekildi de bitmedi, ne diye insan tohumundan şüpheye düşüyorsun?” diyor. Her genç bir tohumdur; içinde cihat ruhu taşıyan, derinlerinde bir orman barındıran tohumdur. Onu uygun şartlarda yetiştirmek bazen bir şehri, ülkeyi kurtarmaya bedeldir. Bir mıh bir savaş kaybettiriyorsa, bir insan da milletin kaderini çevirir yeri geldiğinde. O halde bu çekirdeği, bu tohumu heba etmek lüksüne sahip değiliz. Her genç, ufkunda “Yeni Bir Dünya” barındıran tohum demek...

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık