Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

Şubat - 2023 Anadolu Gençlik Dergisi

Şubat - 2023 Anadolu Gençlik Dergisi

Savunan Adam

Savunan Adam

Tarihin akışının yönünü kestirmek kolay değildir. Ancak ümidimiz insanlığın, insan olma haysiyetine uygun bir yolda ilerlemesidir. Bu ise adaletin ve selametin yeryüzüne hakim olacağı bir düzenin tesisi demektir. Bunun için cehdeden, mücadele verenler, insanlığın en yüksek mertebesinde saygı görürler.

Tarih hangi yönde ilerliyor, bilinmez ama onu buraya çekmek için verilen gayretin tarihin kendisi kadar eski bir hikayesi var. Bu açıdan insanlığın hikayesi de diyebileceğimiz bu hikaye, hak ile batıl arasında yaşanan bir mücadeledir.

Her birimiz kısacık ömürlerimizde yeryüzünde bulunuyor ve bu mücadelenin bir parçası olarak hayatlarımızı tamamlayıp sahneden çekiliyoruz. Her bir kararımız, eylemimiz, tutumumuz doğru ve yanlış arasında, iyi ve kötü arasında bir tercihte bulunmamızın örneğini oluşturuyor. Bizden sonra geriye kararlarımız ve eylemlerimizin sonuçları kalıyor.

Söz konusu tüm toplumu etkileyen kişiler olduğunda da her birisini bir ülkeye, bir topluma, tüm insanlığa olan etkileri üzerinden hatırlıyoruz. Bu yüzden modern Türkiye’nin tarihin hangi yönünde ilerleyeceğinin kararlarının verildiği bir dönemde, Anadolu insanının temayül ve beklentilerinin dışlandığı bir süreçte ortaya çıkan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı durduğu taraf ile, aldığı ve uyguladığı kararlar ile, fiilleri ile yeniden anmak, bıraktıklarını tekrar hatırlamak ve yad etmek istedik bu sayımızda. Hakkı, adaleti ve insaniyeti savunan hocamızın anlaşılmasına ve örnek alınmasına bir katkı olması umuduyla…

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık