Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi
Ocak 2022 - Genç İstikbal Dergisi

Tarih 22.02.2022 Okuma Süresi Okuma süresi 1d 41sn

Ocak 2022 - Genç İstikbal Dergisi

Ocak 2022 - Genç İstikbal Dergisi

Müslümanların Batı gibi sanal karakterler ya da fantastik kahramanlar üretmesine gerek yok. Davalarını kanlarıyla besleyen yiğitlerimiz, örnek şahsiyet olarak gençlerin yolunu aydınlatmaktadır.

Kahraman görmek istiyorsak Filistin’e bakalım; tekerlekli sandalyesinde Siyonistlere kök söktüren Şeyh Ahmet Yasin’i, Kudüs’ün işgaline direnip şehit düşen Kutlu Komutan İzzettin el-Kassam’ı, bir sabah namazı sonrası işgal güçleri helikopterlerinin attığı füzelerle şehit düşen Dr. Abdulaziz Rantisi’yi, Dr. Fethi Şikaki’yi ve yüzlercesini göreceğiz.


Direniş görmek istiyorsak Çeçenistan dağlarına bakalım; Kafkasların zemheri soğuğunda yıllardır Rus mezalimine karşı direnen yiğitleri; Aslan Mashadov, Zelimhan Yandarbiyev, Cevher Dudayev, Şamil Basayev gibi nice şehitleri göreceğiz.


Davası uğruna yaşamak neymiş görmek istiyorsan Mısır’a bakalım; İslam’a adanmış başları, Hasan el-Benna’yı, Seyyid Kutub’u, Muhammet Mursi’yi ve onlarla birlikte şehadete yürüyen kardeşlerimizi göreceğiz.


İşkence ve zindanlara rağmen bedel ödemek neymiş görmek istiyorsak Doğu Türkistan’a, Arakan’a, Angola’ya, Mali’ye, Keşmir’e, Hindistan’a Bangladeş’e bakalım; Müslüman olmaları sebebiyle her türlü zulme uğradıkları halde ‘Rabbimiz Allah’tır’ demekten vazgeçmeyenleri göreceğiz.


Onurlu bir duruş görmek istiyorsak, İslam’ı hayat mücadelesi haline getirenlere bakalım; Harlem’in dipsiz sokaklarında İslam’ın ırkçılığı ayaklar altına aldığını haykıran Malik el-Şahbaz’ı; Fen lisesi son sınıf öğrencisiyken, Filistin’e hayat taşıyan Mavi Marmara Gemisi’nde alnına aldığı nişanla şahadete yürüyen Furkan Doğan’ı; beşerî sistemlerin kuklalığını yapanlara karşı İslam’ın nurunu haykıran Metin Yüksel gibilerini göreceğiz.


Adını saymakta aciz kaldığımız ziyadesiyle şehidimizi kendine yoldaş eden kişiler de İslam uğruna yaptıkları samimi gayretleri esnasında ebedi âleme kapı araladıklarında birer şehit olarak anılacaklardır.


Bu minvalde geçtiğimiz ay çıktıkları iyilik yolunda, Bursa’da geçirdikleri elim bir kazası sonucu hayatını kaybeden Yusuf Taha Göktaş, Tarık Kesekçi, Kaan Talip Tığlı, Muratcan Kaya kardeşlerimize Allah’tan rahmet, sevenlerine ise başsağlığı diliyoruz.


AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık