Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi
Ocak - 2024 Anadolu Gençlik Dergisi

Tarih 01.01.2024 Okuma Süresi Okuma süresi 1d 11sn

Ocak - 2024 Anadolu Gençlik Dergisi

Ocak - 2024 Anadolu Gençlik Dergisi

Engelsiz Yarınlara

Engelsiz Yarınlara


Engellilerin karşılaştığı zorlukları ve çözüm önerilerini ele alan bu sayımızda, toplumsal farkındalığı artırmayı amaçladığımız gibi engelli insanlarımızın sorunlarını da görünür kılmak istedik. Engelli bireylerin yaşadığı sorunları anlamak ve bu sorunlara etkili çözümler sunmak, toplumumuzun dayanışma ve anlayışını pekiştirmek adına kritik bir öneme sahiptir. Yer verdiğimiz yazılarda, engellilik konusunda bilgi vermeyi ve empatiyi artırmayı hedefledik. Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, erişilebilirlik gibi konularda farkındalık oluşturabilmek için çeşitli perspektiflerden sunulmuş metinlerle engellilikle ilgili politik önerileri ve toplumun bu konudaki sorumluluklarını vurgulayan içeriklerle okuyucularımızın düşünce dünyasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Engellilerin yaşam kalitesini artırmak ve toplumda eşitlik ilkesini güçlendirmek için bir adım atmak istediğimizde en büyük ihtiyacımız toplumsal duyarlılıktır. Engellilikle ilgili duyarlılık ve anlayışı artırarak, birlikte daha kapsayıcı ve hassas bir toplumun inşasına katkıda bulunmayı amaçlamak bu yüzden önceliklerimiz arasında olmalıdır. Bu bizi önüne geçemeyeceğimiz bazı durumlara rağmen engelsiz bir toplum ve gelecek inşa etmeye sevk edici bir amildir.

Ayrıca bu vesileyle  geçtiğimiz ay ebediyete uğurladığımız Hasan Bitmez, Lütfi Doğan ve Yusuf Güneş başta olmak üzere tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına sab r-ı cemil diliyoruz.


http://www.anadolugenclik.com.tr/288-sayimiz-cikti-448

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık