Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

İstanbul'un Fethi ve Deprem Şehitlerini Anma Programı

İstanbul'un Fethi ve Deprem Şehitlerini Anma Programı

AGD tarafından her sene büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen fetih programları, bu sene deprem nedeniyle Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi.

AGD tarafından her sene büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen fetih programları, bu sene deprem nedeniyle Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi. AGD Genel Başkanı Salih Turhan, bölgenin tekrar canlanmasına ve ayağa kalkmasına destek olmak için bu sene programların deprem bölgesinde yapıldığını ifade ederek, “Allah’ın izniyle burada olmaya devam edeceğiz. Yaraları sarmaya, kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından her sene coşkuyla gerçekleştirilen İstanbul’un Fethi ve Diyarbakır’ın Fethi programları, bu sene 6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle Kahramanmaraş’ta “Deprem Şehitlerini Anma Programı” şeklinde gerçekleştirildi. Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren yardım seferberliği başlatarak binlerce gönüllüsüyle birlikte deprem bölgesinde halen yardım faaliyeti yürüten AGD – MGV, bölgenin kalkınmasına ve hayata devam etmesine önem vererek birçok programını deprem illerinde düzenlemişti.TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN BİNLERCE KİŞİ KATILDIDepremin gerçekleştiği saatte yani saat 04.17’de düzenlenen programda hafızlar, Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunurken, sabah namazının ardından şehitler dualarla anıldı. Program sonrasında deprem bölgesindeki tüm illerde kabristan ve çadır kent ziyaretleri yapıldı. AGD – MGV tarafından düzenlenen programa Türkiye’nin tüm illerinden binlerce insan katıldı.


“YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”Programda konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem hadisesinin üzerinden 4 ay geçti. Fakat acılarımız, hüznümüz, yasımız geçmedi. Vefat eden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar, deprem mağduru kardeşlerimize ise sabırlar diliyorum. Burada ilk günden itibaren yardıma koşan tüm insanlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan Allah razı olsun. Allah’ın izniyle burada olmaya devam edeceğiz. Yaraları sarmaya, kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bölgeye dikkat çekerek, dikkatlerden kaçmasına ve gündemden düşmesine izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık