Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

Haziran - 2022 Anadolu Gençlik Dergisi

Haziran - 2022 Anadolu Gençlik Dergisi

Genç Şuur, Taze Fikir

Gençlik büyük bir imkândır. İnsanın bu dünya hayatını da ahiretini de belirleyecek özellikleri kazandığı, güçlü fikirlerinin filizlendiği, karakterinin oturmaya başladığı yıllardır gençlik yılları. Bu yüzden gençlik, üzerinde en çok çalışılması gereken bir döneme de toplumun en çok dikkate kesilmesi gereken parçasına da karşılık gelen bir kelimedir.


Şayet insan gençlikte yaş bir ağaç gibi eğilebiliyor ve değişebiliyorsa bu özelliğimizi koruyabildiğimiz müddetçe de genç değil miyiz? Yaşımız kaç olursa olsun yeni doğruları öğrenmek için azmetmek, yanlışlarımızdan vazgeçmek, merak etmeye devam etmek; sormak, soruşturmak, bilmek için çaba göstermek, kendimizle birlikte çevremizi de düzeltmek için gayret etmek… genç olmanın birer nişanesi değil midir?


İnsanın varlığını yükseltmek, tekâmül etmek sorumluluğu onun en azından zihnini sürekli genç tutmasını gerekli kılmaktadır. Bu ise hatalardan arınma ve doğru davranışlara yönelme yolculuğu olarak ömür boyu sürdürülmesi gereken bir yönelişle mümkündür. Bu yüzden gençliği anlamak ve gençliğin görev ve sorumlulukları yanı sıra kaygılarını, sıkıntılarını öğrenmek de hepimize düşen bir vazifedir.


İçinde bulunduğumuz günlerde giderek artan olumsuz maddî koşullar, yarınımızı inşa edecek genç nesiller için birçok zorluk ve güçlük barındırmakta. Ama açıktır ki bu zorluk ve güçlükleri aşmak için ihtiyaç duydukları şeyler maddî şeyler olmaktan çok; inanç, azim ve sabır gibi faziletlerdir. Bu nedenle hem gençler hem de gençliğe yön verenler, taze fikirlerle genç bir şuura sahip olmanın anlamını daha çok irdelemelidirler.


Detaylı bilgi için tıklayınız...

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık