Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

Hamid-i Evvel Camii'nde Baba-Oğul Sabah Namazı Buluşması

Hamid-i Evvel Camii'nde Baba-Oğul Sabah Namazı Buluşması

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) İstanbul Şubesi Ortaokullar Komisyonu tarafından Düzenlenen  "Baba-Oğul Sabah Namazı Buluşması" İstanbul Beylerbeyi Hamid-i Evvel Camii’nde gerçekleştirildi.


Aile ve çocuk birlikteliğini güçlendirmek, çocukların camilere ısındırılması ve camilerin bir yaşam alanı haline gelmesi amacıyla düzenlenen Sabah Namazı Buluşmasına yüzlerce aile ve çocuk katıldı. Buluşma sonrasında ailelere ve çocuklara hitap eden AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan şu ifadelere yer verdi:


“Buradaki kardeşlerimize baktığımda; mescidlerin birbirini Allah için seven insanların, velilerimizin, Rabbine kulluk ederek temiz bir hayat içinde serpilip büyüyen gençlerimizin, evlatlarımızın bir yuvası olduğunu görüyorum.


Cenab-ı Allah Ayet-i Kerimede ‘Ey İman Edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem azabından koruyun’ buyuruyor. Bizler Anadolu Gençlik olarak, babaların mühim görevi olan bu sorumlulukta ailelerimize yardımcı olmak gayretindeyiz. 

Peygamber Efendimiz (sav), ‘İnsanoğlu ölür, öldükten sonra kendisini şu üç amel takip eder; sadaka-i cariye, istifade edilen ilim, arkasından hayırla dua eden ve iyilikleri güzellikleri devam ettiren evlat’ buyuruyor. Rabbimiz bizi sadaka-i cariyeden, ilimden ve arkamızdan hayırla dua edecek nesiller yetiştirmekten alıkoymasın.”


Yoğun katılım ve heyecan ile sürdürülen program, fotoğraf çekimi ve çorba ikramı nihayete erdi.





AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık