Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi
Fetih Yürüyüşü

Tarih 07.10.2023 Okuma Süresi Okuma süresi 3d 50sn

Fetih Yürüyüşü

Fetih Yürüyüşü

AGD, HAMAS’a destek için kıyama kalktı. AGD, HAMAS’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı’na destek için 81 ilde Fetih Buluşması tertipledi.

AGD, HAMAS’a destek için kıyama kalktı. AGD, HAMAS’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı’na destek için 81 ilde Fetih Buluşması tertipledi. İstanbul’da Fatih Camii önünde bir araya gelip Saraçhane’ye yürüyen binlerce kişi İsrail'e mesaj verirken, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “İsrail’in ‘girilemez’ dediği kalelerini kardeşlerimiz başlarına yıktılar. Zafer kokusu geliyor” ifadelerini kullandı.

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa
Tüm Haberleri
AGD, Filistin’e destek için 81 ilde kıyama kalktımask


+2
Haber albümü için resme tıklayın
-
+
ABONE OL
Google News Sayfamız

Ankara’da da İsrail elçiliği önünde toplanan AGD’liler, İsrail’e ve İsrail’i destekleyenlere de tepki gösterdi. AGD Ankara Şubesi Başkanı Mustafa Koyuncu, “operasyonun başarısını” kutlamak, Filistinlilerle ve mücahitlerle omuz omuza olduklarını göstermek için toplandıklarını belirterek, “Bu operasyon, yalnız İsrail’e değil, dünyayı kana boğan tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) HAMAS’ın İsrail’e karşı başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonuna destek için yurdun dört bir yanında “Fetih Buluşması” gerçekleştirdi.  Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde toplanan AGD üyeleriyle bazı vatandaşlar, attıkları sloganlarla Filistin’e ve Filistin halkının mücadelesine desteklerini dile getirdi. Katılımcılar, İsrail’e ve İsrail’i destekleyenlere de tepki gösterdi.


OPERASYONUN BAŞARISINI KUTLUYORUZ
AGD Ankara İl Başkanı Mustafa Koyuncu, burada yaptığı açıklamada, İsrail’in 100 yıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden insanları katlettiğini ve “habis bir kanser gibi” büyüdüğünü ifade etti. İsrail’in pervasız eylemlerinin karşılığını bu sabah mutlak başarıya ulaşan Aksa Tufanı operasyonuyla acı bir şekilde tecrübe ettiğini belirten Koyuncu, “operasyonun başarısını” kutlamak, Filistinlilerle ve mücahitlerle omuz omuza olduklarını göstermek için toplandıklarını söyledi.


İSRAİL YAPILAMAZ DENİLEN HER ŞEYİ YAPMIŞTIR
Mescid-i Aksa’nın her gün Yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir edildiğini kaydeden Koyuncu, “Sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyorken, 10 yaşında çocuklar tutuklanıyorken, Gazze’de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların izzeti her gün, her an çiğnenmeye devam ediyorken gerçekleşen bu operasyon, yalnız İsrail’e değil, dünyayı kana boğan tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır. Dünyayı zulüm kulelerinden tahakküm ile yöneten kâfirlere karşı bir avuç mücahit, bugün bir kere daha arzın yegâne ve mutlak sahibinin Cenab-ı Allah olduğunu hatırlatmış, ‘delinemez, geçilemez, yapılamaz’ denilen ne varsa hepsini yapmıştır. Milyarlarca dolar harcanan sistemler, uydular, istihbarat ağları, silahlar ve hepsinden önemlisi yenilmezlik algısı yerle yeksan olmuştur” ifadelerini kullandı.


“SİVİL DEĞİLDİR MİLİS KUVVETLERDİR”
Koyuncu, “10 yıllardır, dünyanın her yerinden Filistin’e gelerek, ‘Ben çalmazsam başka bir Yahudi çalacak’ diyerek Filistinlilerin hayat hakkını çalan, Kudüs’ün tarihi sokaklarında Filistinli ninelere saldıran, çocuk yaşlarından itibaren silah eğitimleri alan bir topluluk, sivil değildir milis kuvvetlerdir” değerlendirmesinde bulundu. Filistinli Öğrenciler Birliği Ankara Temsilcisi Abdurrahman İsam da Türkiye’nin ve Türk halkının bugüne kadar Filistin halkının yanında durduğunu dile getirdi. İsam, Türkiye kamuoyundan desteklerini sürdürmelerini beklediklerini ifade etti. Program, Fetih Suresi’nin okunmasının ardından yapılan duayla sona erdi.



İSTANBUL’DA BİNLER MEYDANA İNDİ
AGD İstanbul Şubesi’nin çağrısıyla İstanbul’da Fatih Camii’nin bahçesinde toplanan binlerce kişi, gıyabi cenaze namazı kıldı. Alanı dolduran vatandaşlar, namazın ardından ellerindeki yazılı dövizlerle Saraçhane Parkı’na yürüdü. Türkiye ve Filistin bayrakları açan Filistin dostları, abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e saldırı başlatan HAMAS ile Filistin direnişini destekleyen sloganlar attı.


SALİH TURHAN’DAN AÇIKLAMA
Katılımcılara hitap eden AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, sosyal medyadaki “Filistin’in sivilleri hedef aldığına” ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. İsrail’in sivil halkı öldürdüğünü tüm dünyanın bildiğini kaydeden Turhan, “İsrail’in ‘girilemez’ dediği kalelerini kardeşlerimiz başlarına yıktılar. Zafer kokusu geliyor. Sadece zalim İsrail ile sınırlı kalmayacak Allah’ın izniyle. Destanların para ve silahla, süper güçlerle yazılmadığını, imanla, ihlâsla, gayretle, şehadetle yazıldığını gördük. Sosyal medyada Filistinli kardeşlerimizin cihadına gölge düşürmek için, orada sivil insanları katlediyormuş gibi gösteriyorlar. Siz İsrail ile karıştırıyorsunuz. Mazlum olan hiç kimseye el uzatmayız” dedi.

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık