Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

AGD İstanbul Üniversite Komisyonundan Aksa Tufanı'na Destek Açıklaması

AGD İstanbul Üniversite Komisyonundan Aksa Tufanı'na Destek Açıklaması

AGD’li gençlerden Aksa Tufanı’na destekAnadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversiteler Komisyonu, İsrail’in Gazze’deki sivillere yönelik soykırım seviyesindeki saldırılarına karşı bütün üniversitelerde basın açıklaması yaptı.

AGD’li gençlerden Aksa Tufanı’na destek

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversiteler Komisyonu, İsrail’in Gazze’deki sivillere yönelik soykırım seviyesindeki saldırılarına karşı bütün üniversitelerde basın açıklaması yaptı. Yüzlerce üniversite öğrencisinin katıldığı protesto eylemlerinde Filistin halkının meşru savunmasına destek verildi. İsrail’in çocuk, kadın, yaşlı demeden bütün sivilleri hedef alması lanetlendi.


İsrail’in Filistin üzerinde yıllardır devam eden sistematik şiddetine karşı HAMAS tarafından verilen cevaba ilişkin yapılan değerlendirmeyle başlayan basın açıklamasında, “Düşmanın zelil olduğu günleri bizlere gösteren Allah’a binlerce hamdolsun! Müslümanların izzetini tutup kaldıran Allah’a, esmâsı adedince hamdolsun! Çiğnenen kutsallarımızı yücelten Allah’a, yarattıkları adedince hamdolsun!” denildi. Yüz yıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden katlederek, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail’in, 7 Ekim Cumartesi sabahında saldırılarının karşılığını Aksa Tufanı operasyonu ile aldığı belirtilen açıklamada, “Bir kere daha bu güzel sabahı bizlere bahşeden Allah’a hamd ediyoruz!” ifadeleri yer aldı.


“KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Yapılan açıklamada, "Dünyayı zulüm kulelerinden tahakküm ile yöneten kâfirlere karşı bir avuç mücahid, bugün bir kere daha; arzın yegâne ve mutlak sahibinin Cenâb-ı Allah olduğunu hatırlatmış, delinemez, geçilemez, yapılamaz denilen ne varsa hepsini yapmıştır. Milyarlarca dolar harcanan sistemler, uydular, istihbarat ağları, silahlar ve hepsinden önemlisi yenilmezlik algısı yerle yeksan olmuştur" ifadeleri kullanıldı. “Erbakan Hoca’mızın ‘İsrail ancak güçten anlar’ ifadelerini hakkıyla anladığımız bir günü yaşıyoruz” denilen açıklamada, Aksa Tufanı operasyonuna destek veren gençler, şunları söyledi: “Bugün büyük bir sevinçle, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahidlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız! İlk kıblemiz, haremimiz, etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa’mız, her gün terörist İsrail ve Yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir ediliyorken, sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyorken, on yaşında çocuklar tutuklanıyorken, Gazze’de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil, tüm Müslümanların izzeti her gün her an çiğnenmeye devam ediyorken gerçekleşen bu operasyon, yalnız İsrail’e değil, dünyayı kana boğan tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır.”


“İSRAİL’DEN DEĞİL, ALLAH’TAN KORKUN”

Büyük İsrail hayalinden vazgeçmeyen, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden her fırsatta vahşetini sergileyen, uluslararası sularda 10 vatandaşımızı katleden İsrail’le normalleşmek, işlenen bütün suçlara fiilen ortak olmaktır” denilen açıklamada, "Ahdine vefalı, şehidi şehid yapan manaya sevdalı olan biz Anadolu Gençlik Derneği’nin üniversite teşkilatları olarak; buradan başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslüman devlet yöneticilerine ikazda ve açık çağrıda bulunuyoruz. Amerika’dan, İsrail’den, Avrupa’dan, Rusya’dan, Çin’den değil, Allah’tan korkun, Allah’tan korkun, Allah’tan korkun! Allah’a güvenin, ahiretinizi düşünün! Bırakın bu normalleşme adımlarını! Tarihinize bakın inancınıza sarılın! Müslüman ülkelerle iş birliğini geliştirin! Sorunlara birlikte çözüm arayın! D-8’leri aktif edin. Tüm Müslümanların izzet ve şerefini korumaya çalışan kardeşlerimize omuz verin" ifadeleri yer aldı. Açıklama, “Daha önce haykırdığımız gibi yine buradan haykırmayı bir vazife biliyoruz. İsrail’in başkenti ne Kudüs ne de Tel Aviv’dir. İsrail’in başkenti cehennemin dibidir!” sözleriyle son buldu.

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık