Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

AGD İstanbul Şubesi Genişletilmiş İl Divanı

AGD İstanbul Şubesi Genişletilmiş İl Divanı

“Hakk’ı Hâkim kılmanın mücadelesini veriyoruz”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı, Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi. Programa, AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, AGD İstanbul Şube Başkanı Mehmet Yaroğlu, AGD İstanbul eski şube başkanları Serhat Akçay ve Yunus Genç, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, üniversite, lise, ortaokul komisyonları ve bini aşkın Millî Görüş mensubu katılım sağladı. Hâfız Yusuf Karlı’nın Kur’an- Kerim tilaveti ile başlayan programda, coşkulu ezgileriyle Grup Anadolu Gençlik sahne aldı. Salih Turhan, Mehmet Yaroğlu, Serhat Akçay ve Yunus Genç’in teşkilat mensuplarına hitap ettiği program rapor sunumları ile nihayete erdi.


“YALNIZCA ALLAH RIZASI İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

Programda selamlama konuşmasını gerçekleştiren AGD İstanbul Şube Başkanı Mehmet Yaroğlu, “Bu salonda bulunan topluluk olarak, yalnızca Allah’ın rızasını gözeterek dünyevi bir çıkar ve menfaat gözetmeksizin bir araya geldik. Bu çok kıymetli bir iştir. Erbakan Hoca’mızın bize emanet ettiği fikriyatı nesilden nesile aktarmaya ahdetmiş dava kardeşlerim buradan ‘Hocam bizlere emanet ettiğiniz bu dava emin ellerdedir’ diyorlar. Her birinizi bu duruşunuzdan, bu kıyamınızdan ötürü tebrik ediyorum ” dedi.“MÜBAREK RAMAZAN-I ŞERİF’İ EN GÜZEL ŞEKİLDE KARŞILAYALIM”

Konuşmasına Ramazan ayının öneminden bahsederek başlayan AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Kardeşlerim, çok kıymetli bir zaman diliminin içinde bulunuyoruz. Bugün Şaban-ı Şerif’in 24. günü. İnşallah önümüzdeki hafta mübarek Ramazan-ı Şerif ayına hoş geldin diyeceğiz. Bu önümüzdeki bir haftayı Ramazan-ı Şerif’i en güzel karşılayacak şekilde ihya edelim.” ifadelerini kullandı.


“ÇANAKKALE ETKİNLİKLERİMİZ İLE CİHADIN MANASINI ANLATIYORUZ”

Salih Turhan, “Çanakkale bize çok şey anlatıyor kardeşlerim. Çanakkale demek cihat demektir. Biz Çanakkale üzerinden cihadın hakiki manasını anlatmaya çalışıyoruz. Cihatla beraber şehadet kavramını şehadetin güzelliğini gençlerimize aktarıyoruz. Ve tabi ki Erbakan Hoca’mızın büyük önem verdiği ‘şuur’ mefhumunu, ümmet olma bilincini, imanı, ihlası, tevekkülü en doğru anlamlarıyla gelecek nesillere aktarmanın mücadelesini veriyoruz” diye konuştu.


“MİLLÎ GÖRÜŞ DAVASININ ÖZÜ TEVHİTTİR”

“AGD teşkilatları meselelere Millî Görüş bakış açısıyla bakar” diyen Salih Turhan, “Millî Görüş’ün içindeki ‘Millî’ kavramı Millet-i İbrahim’dir, Ümmet’tir, İslam kardeşliğidir. Millî Görüş anlayışı, kaba kuvveti değil Hakk’ı üstün tutmayı, materyalizmi değil maneviyatçılığı, nefse esareti değil nefis terbiyesini esas alır. Millî Görüş davasının özü tevhittir, her Millî Görüşçü bilir ki güç kuvvet ve kudret sahibi olan sadece Allah’tır. Allah yolunda cihat davamızın en temel esaslarından biridir. Usullere ve esaslara uygun bir şekilde teşkilatlanarak Hakk’ı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık