Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

48. Dönem Ekim Ayı Şube Sorumluları ve Şube Başkanları Toplantısı

48. Dönem Ekim Ayı Şube Sorumluları ve Şube Başkanları Toplantısı

AGD-MGV 48. Dönem Ekim ayı Şube Başkanları ve Şube Sorumluları Toplantısı, İstanbul AGD Eğitim Merkezi’nde 81 ilin katılımıyla gerçekleştirildi.


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Millî Gençlik Vakfı (MGV) 48. Dönem Ekim Ayı Şube Başkanları ve Şube Sorumluları Toplantısı, heyecan ve coşkuyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya 81 il ve yurt dışından teşkilat mensupları yoğun katılım gösterdi.


GENÇLİĞİN SORUNLARI ELE ALINDI

Toplantı AGD İstanbul Şube başkanı Mehmet Yaroğlu Bey'in selamlama konuşmasıyla başladı.

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan,  gündeme dair konuları ele aldığı konuşmasıyla katılımcılara hitap etti. Eğitimci Ramazan Yıldız “Hak ve batıl mücadelesinde Millî Görüş’ün yeri”, eğitimci Kadir Demirbüken “Gençliğin sorunları ve çözüm önerileri” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş'da toplantıya konuşmacı olarak katılarak, Millî Görüş teşkilatlarının önemine değindi.


“HAKİKATİ TÜM DÜNYAYA HÂKİM KILMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Teşkilat mensuplarına hitap eden AGD Başkanı Turhan, “Anadolu Gençlik Derneği-Millî Gençlik Vakfımızın 48’inci yılı içerisindeyiz. İnşallah, 12 Ekim’de de Millî Görüş hareketimizin 53. yılı nihayete ermiş olacak. Bizim bu hareketimizin temel ölçüsü Kur’an ve sünnettir. Biz bu ölçüden kesinlikle vazgeçmeyiz ve bütün işlerimizi ona göre yürütürüz. Efendimiz bizlere iman ve istikamet temelinde bir ölçü bıraktı. Bu doğrultuda Hakk’ı ve hakikati dünyaya hâkim kılma mücadelesi veriyoruz” ifadelerini kullandı.


“ONUR VE İZZETİMİZDEN TAVİZ VERMEYİZ”

Helale haram yollarla ulaşılamayacağını vurgulayan Turhan, şunları kaydetti: “Bu mücadelemizde yol da çok önemli, bu yoldaki sebeplere sarılmak da çok önemli. Düzgün sebeplerin oluşması önemlidir. Helale haram yollarla ulaşılmaz. Gerekirse cadde cadde, mahalle mahalle gezerek insanlara davamızı, yani İslam’ı ulaştıracağız ama asla haram ya da şüpheli yollara başvurmayacağız. Birçok sivil toplum ya da siyasi kuruluş var. Örneğin daha dün kurulmuş ama saray gibi bir binası, lüks arabaları var. İmkânı maddiyattan ibaret görerek bu maddi imkânla her şeye ulaşabileceklerini zannediyorlar. Fakat ihlas ve samimiyet tüm maddiyattan daha önemli. Yetim hakkı var, kul hakkı var, tüm bu hakları gözetmek gerekiyor. Hamdolsun teşkilatımızın 48 yıldır farkı budur, alın teri. Bizim davamız, teşkilatımız, şan şöhreti ya da parayı, makamı takip etmez. Onur ve izzetimizden taviz vermeyiz.”

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık