Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

Mart - 2023 Genç İstikbal Dergisi

Mart - 2023 Genç İstikbal Dergisi

Türkiye 6 Şubat 2023 sabahına hafızlardan silinmeyecek bir felaketle uyandı.

Türkiye 6 Şubat 2023 sabahına hafızlardan silinmeyecek bir felaketle uyandı. Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler nerdeyse ülkemizin her tarafını salladığı gibi, Lübnan’dan bile hissedildi. Maalesef depremle birlikte 11 ilimizde ve Suriye’de büyük yıkımlar gerçekleşti. 


Yarım kalmış hayaller, umutlar, hatıralar yıkıldı binalarla birlikte. Canlarımız enkaz altında çekişirken, içimizi parçaladı çaresiz bekleyişlerimiz.  


Acizliğimizi hissettik iliklerimize kadar ama takatimizin yettiği kadar da seferber olduk acılarımızı hafifletmek ve yaraları sarmak için. Tüm yardım kuruluşları seferber oldu hem deprem bölgesindeki illerde hem de Türkiye’nin her yerindeki yardım faaliyetlerinde.  


Tarifi mümkün olmayan acılar yaşarken, fedakarlığın ve kardeşliğin sayısız örneklerine de şahit olduk. Bir fabrikanın önünde saatlerce doldurulamayacak tırların gönüllü gençler tarafından yarım saatte yolcu edildiklerini gördük, istediği tableti alabilmek için kumbarasında biriktirdiği paraları bağışlayan çocuklara şahit olduk, günlerce canını dişine takarak deprem bölgesinde insanların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için koşturanları müşahede ettik.  


Her yaştan, her görüşten, her ırktan vatandaşımızın kalbi, deprem bölgesindeki insanlarla attı ve atmaya da devam ediyor. Üzerine düşeni yapmak yerine, toplumu kutuplaştırıp bundan nemalanmaya çalışanlara ve dindar/laik, Kürt/Türk şeklinde insanları kamplaştırmaya çalışanlara inat, tüm Türkiye tek yürek oldu. 


Ümit ediyoruz ki bu büyük felaketten dersler çıkarılır ve depreme hem kentleriyle hem de insan kaynakları noktasında daha hazırlıklı bir ülke olma noktasında gerekli adımlar atılır.  


Rabbim beterinden korusun ve merhametini üzerimizden eksiltmesin, bize kaldıramayacağımızdan fazla yük yüklemesin ve bizi belayla terbiye etmesin.

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık