Üyelik Başvurusu Gönüllü Ol

Online Bağış Online Bağış Dosya Arşivi Dosya Arşivi

Haziran - 2023 Genç İstikbal Dergisi

Haziran - 2023 Genç İstikbal Dergisi

Senin Karnen Nasıl?

Toplumların birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu vakitler vardır. Birbirine sımsıkı sarılmak, “ben”den önce “biz”i düşünmek icap eden vakitler…  Bu yıl 6 Şubat’ta onlardan birini yaşadık maalesef. Deprem her ne kadar 11 ilimizi etkilese de bu acıyı memleketimizdeki her bir ev en derininde hissetti. Unutmamak gerekiyor ki bizler, gücü ve imkânları sınırlı yaratılmış insanlarız. Genç İstikbal Dergisi olarak bu süreç ile karşı karşıya kalmış genç kardeşlerimiz için neler yapabiliriz diye düşünürken, bu ayki sayımızda bazı değişiklikler yapmaya karar verdik. Dergimize eklediğimiz özel bölümler sizlere ulaşacak ve arkadaşlarınız-aileleriniz ile verimli vakit geçirmenize imkân sağlayacaktır. Aramızdaki muhabbet bağları güçlensin diye sizleri dergimizde ve dualarımızda misafir etmekten memnuniyet duyuyoruz.


“Bizim Kent” oyunu en az 2 kişi ile oynanan bir oyundur. Bu oyunda oyuncular başlangıçtan bitiş çizgisine doğru 1 ile 6 arasında rastgele gelen sayı adedince adım adım ilerleyerek geldikleri dörtgenin içerisindeki yönergeleri takip edeceklerdir. Bitiş noktasına ilk ulaşan kişi oyunun galibi olacaktır.


“İsim – Şehir” oyunu ile rastgele veya alfabetik sırayla seçilen harf ile başlayan isim, şehir, hayvan, ülke, eşya ve bitkiler belirlenen süre içerisinde bulunup ilgili bölüme yazılacak. Her doğru cevap için 10 puan alınacak. Aynı doğru cevabı yazan iki kişi olması durumunda 5’er puan alınacak. Oyun sonunda en yüksek puana ulaşan kişi oyunun galibi olacaktır.


“Kardeşlik Mektubu” alanı olarak verilen sayfayı keserek bir dostunuza veya bizlere mektup gönderebileceksiniz. Mektubunuzda duygu ve düşüncelerinizin yanı sıra gününüzün nasıl geçtiğinden ve hayallerinizden bahsedebilirsiniz.


“Akıl Kurcalayan Sorular” bölümünde verilen 9 soru sizleri ve arkadaşlarınızı hem eğlendirmek hem de güldürmek amacıyla hazırlandı. Cevaplarınızı sorunun altındaki boşluğa yazabilir daha sonra cevaplar bölümünden kontrol edebilirsiniz.


“3 Yazarlı Hikâye” bölümünde arkadaşlarınız ile birlikte birbirinizden habersizce hazırlayacağınız 3 metni birleştirerek ortaya eğlenceli bir öykü çıkarabileceksiniz.


Hayal dünyanızda yeni ufuklar açmak için sizlere verdiğimiz iki fotoğrafa bakmanızı ve neler hissettiğinizi yazmanızı istediğimiz bir bölüm de bu ayki dergimizde bulunmaktadır.


“Atasözlerimiz” bölümünde verilen örneklerde olduğu gibi geçmişten bize miras olarak gelen deyim ve atasözlerimiz üzerinde bazı değişiklikler yapacağız. Atasözlerimiz üzerinde bırakılan boşluğu dilediğiniz gibi doldurun.


Yine tarihimizin bize mirası olan ve geleneksel Ramazan eğlencemiz olan “Karagöz- Hacivat” bu sene bizlere Genç İstikbal dergisi aracılığıyla konuk oluyor. Siz de sayfadaki figürleri kesip bir çubuğa yapıştırın. Bir bezi perde olarak ve telefonunuzu ışık olarak kullanın. Şimdi arkadaşlarınıza bir gölge oyunu izletmenin zamanı gelmiştir.


Dostlarınızla ve ailenizle yaptığınız tüm etkinlikleri video veya fotoğraf olarak sosyal medya üzerinden bizlere gönderebilirsiniz. Tüm faaliyetlerimizden haberdar olmak için @KaravanLiseler sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.


Selam ve dua ile…

AGD TV

AGD TV’nin son videolarını izleyin

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Et

Yukarı Çık