» Anasayfa / » Geneleksel Sahur Programımız 2019

Geneleksel Sahur Programımız 2019

 “MESULİYET BİZDE”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şube Divanı Milsan Tesisleri'nde düzenlenen bir sahur programıyla gerçekleştirildi. Divandan sonra gerçekleştirilen sahur yemeğin AGD’li teşkilat mensuplarına hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sizler Mesuliyetinin farkında gençlersiniz. Yaptığınız çalışmalar hak dava için gerçekten çok önemli“ dedi.

ONUR ŞEHMUS ŞAHİN

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesinin aylık il divan toplantısı Milsan Tesisleri'nde gerçekleştirildi.  AGD’nin yaz aylarında organize edeceği etkinliler ile ilgili önemli bilgilerin verildiği divandan sonra katılımcılara sahur sofrasında bir araya geldi. AGD’nin İstanbul ilçe teşkilatlarından birçok kişi katıldı programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları İlyas Tongüç ve Ramazan Kaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, AGD ve MGV İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş iştirak etti.  Sahur yemeğinden sonra UMAD Genel Başkanı Abdulvahap Ekinci’nin yatığı dua ile divan sona erdi. 

“GÖREVİMİZ ALLAH İMAN VE RESULÜNÜN İZİNDEN GİTMEKTİR”

Programda katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bizler inançlı insanlarız, Müslümanız. Müslüman olarak inancımızın temeli olarak ilk görevimiz Allah iman ve Resulünün izinden gitmektir. Fakat biz şuan şeklen Peygamber Efendimizin yolundayız.  Hangi İslam coğrafyasına bakarsanız Müslümanlar eziliyor. Hatta Müslümanlar birbirini katlediyor. Biz de sadece yaşananları izliyoruz. Gerçekten İslam’ın gerektiği gibi hareket etseydik dünyada huzur ortamı oluşmuş olurdu. Erbakan Hocamıza Milli Görüşün manasını soruduğunda ‘İslam’ın vadettiği huzur ve saadet ortamının tesis edilmesi için mücadele etmek’ şeklinde cevap vermişti” ifadelerini kullandı.

“SİZLER MESULİYETİNİN FARKINDA GENÇLERSİNİZ”

Karamollaoğlu, Milli Görüş’ün bir cihat hareketi olduğunu belirterek, “Batı her zaman cihadı hedef almış ve cihat hareketini kan dökmek olarak göstermiştir. Hâlbuki cihat huzur ve saadet ortamını vadetmektedir. Biz cihat etmeyi unutmuşuz ve konuyla ilgili olarak Peygamber Efendimizin hadisini hatırlatmak istiyorum ’Nasılsanız öyle yönetilirsiniz.’ Bir toplum kendini değiştirmedikçe Cenab-ı Hak o toplumu değiştirmez. Bunun için mesuliyet bizde. AGD’miz de toplumu değiştirmek için çalıyor. Sizler Mesuliyetinin farkında gençlersiniz. Yaptığınız çalışmalar hak dava için gerçekten çok önemli” şeklinde konuştu

“RAMAZAN AYININ RAHMETİNDE FAYDALANMAMIZ LAZIM”

AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ise Filistin’de yaşananları işaret ederek, “Başta Filistin olmak üzere bütün mazlum coğrafyalara ramazan bir kurtuluş olsun. Ramazan’dan bir gün önce onlarca Filistinli kardeşimiz şehadet şerbetini içti. Bu haberleri duyunca üzülüyoruz, basın açıklamaları düzenliyoruz, çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Fakat bizim daha büyük işler yapmamız gerek. Peygamber Efendimiz Ramazan Ayında 4 cihada katildi. Bunun özellikle altını çiziyorum. Bizler de Ramazan Ayında ibadetlerimiz kadar cihadımıza da önem göstermeliyiz. Davamız uğruna gayret edip, gecemizi gündüzümüze katmamız lazım. Ramazan Ayının rahmetinde faydalanmamız lazım. İslam için cihat etmek şart” diye konuştu.

“AGD’MİZ ÇATISI ALTINDA YAPILAN EN UFAK ÇALIŞMA BİLE İNSANLIK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

‘İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır’ Hadis-i Şerifini hatırlatan Saadet Partisi Genel Başkanı İlyas Tongüç’de, “Bu hadisin önemi büyüktür. İnsan olarak gelmiş, geçmiş en hayırlı kişi, Peygamber Efendimizdir. Peygamberimiz, insanların hem dünyasını hem ahiretini kurtarmak için önemli bir mücadele vermiştir. Erbakan Hocamız da bu doğrultuda insanların hem ahiretini hem dünyasını kurtarmayı kendine dava edinmiştir. Bu dava için mücadele eden gençler yetiştirmek için mücadele etmiştir. AGD’miz de halen Erbakan Hocamız gibi davası uğruna çalışıyor. Bunun için Milli Görüş’ün gençlik hareketi AGD’miz çatısı altında yapılan en ufak çalışma bile insanlık için çok önemlidir” dedi. 

“MANADA VE MADDEDE GÜÇLÜ, İMANLA GENÇLİK”

YENİAD Genel Başkanı Selam Esmerer, “Manada ve maddede güçlü, imanla gençlik. Erbakan Hocamızın bahsettiği gençlik sizsiniz. Ask meşk yuvasına dönmüş üniversitelerde hak dava için mücadele eden bu gençlik, her zaman olduğu gibi sorumluluk bilinciyle çalışmaya devam etmeli. Simdi ekonomik durumumuz ortada. Bunu da şimdi sanal dünyadan siber saldırılarla yapıyorlar. Erbakan Hocamız, gençlere her zaman bir ufuk verirdi. Bende simdi siz gençlere iyi yetişmenizi, her alanda en iyisi olmanızı söylüyorum. Bizler onların güçlü olduğu her alanda en iyi olursak davamıza en iyi hizmeti vermiş oluruz” diyerek gençlere başarılı olmalar gerektiğini söyledi.

“AGD’NİN GENÇLİK İÇİN ÖNEMİ BÜYÜKTÜR”

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş da MGV ile kurduğu bağı anlatarak, “Milli gençlik sıralarında bulunduk. Bu davayla bizde Milli Gençlik Vakfı sayesinde tanıştık. Türkiye’de önemli işler yapan isimler şükürler olsun ki Milli Gençlik Vakfın da yetişmiştir. Şimdi de AGD’miz ve MGV’miz ayni misyonla çalışmalara devam ediyor. AGD’nin gençlik için önemi büyüktür. AGD’miz bünyesinde gençler için çalışan siz teşkilatçıların Allah yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

“ÇÜNKÜ BİZİM DAVAMIZ HAK DAVA”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Gerek İslam dünyası olarak, gerek Türkiye olarak zor günlerden geçiyoruz. İşgal edilmedik toprağımız kalmadı. Bu işgalin son bulması için de Türkiye’deki Milli Görüş hareketinin tek siyasi partisi olan, Saadet Partisi’nin iktidara gelmesi lazım. Saadet partisi tek başına Milli Görüşü temsil etmiyor. Kırktan fazla Milli Görüş kuruluşu var. MİLKO’larımızın asıl amacı Saadet Partisi’ni iktidara getirmektir. Çünkü bizim davamız hak dava” dedi. 

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış