» Anasayfa / » Fetih Şöleni 2018

Fetih Şöleni 2018

On binlerce fetih sevdalısı İstanbul’un fethinin 565. yılında Türkiye’nin dört bir köşesinden Gebze’ye akın etti. Türkiye’nin özü ve teminatı Milli Görüş’ün organize ettiği ve binlerce gence mübarek ecdadını tanıtan İstanbul’un Fethi programı bu yıl da coşku ile kutlandı. Fetih kutlamasına Türk siyasetinin Bilge Başkanı Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayı ve Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katılarak gençlerle bir araya geldi. Ayrıca programa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk de bir konuşma gerçekleştirdi.

“YARINLAR BİZİMDİR”

Gençlere tarihi örnekler veren Karamollaoğlu, “Coşkuyu akılla, kılıcı bilgiyle, heyecanı tecrübeyle birleştirmeyi başaranlar, büyük zaferlere imza atmışlardır. Unutmamalıyız ki, her Fatih’in bir Akşemsettin’i, her Osman Gazi’nin bir Şeyh Edebali’si vardır. İstanbul’un fethi, heyecanın yanında teknik, imanın yanında akıl olduğu için gerçekleşti. 600 çadırlık bir beylik, 600 yıl, cihana adalet götüren bir imparatorluğa dönüştü. İşte Anadolu Gençlik, bu medeniyetin varisidir. Gençler, bu toprakların geçmiş birikimini ve gelecek umudunu sizler temsil ediyorsunuz. Hiç şüpheniz olmasın. Yarınlar bizimdir. Yarınlar Anadolu Gençliğin, yarınlar Milli Görüş Gençliğinindir” dedi.

 “İSTANBUL’UN FETHİ, HAKKIN BATILA GALİP GELMESİDİR”

İstanbul’un Fethi programında konuşan Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayı ve Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, konuşmasının başında Anadolu’nun yiğit hanımefendi ve beyefendilerini selamladığını söyleyerek “Bugün İstanbul’un fethinin 565’inci yılını idrak ediyoruz. Bu muhteşem buluşmada emeği geçen Anadolu Gençlik Derneğimize teşekkür ediyor, emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. İstanbul’un fethi; kendi içerisinde büyük manalar taşıdığı için, Milli Görüş mensupları olarak bu kutlamalara ayrı bir önem veriyoruz. Çünkü İstanbul’un fethi demek, bir çağın kapanıp yeni bir çağın başlaması demektir. İstanbul’un fethi demek, hakkın batıla galip gelmesi demektir. Zulmün yerini adaletin, baskı ve dayatmanın yerini, hoşgörünün alması demektir. İstanbul’un fethi demek, peygamber efendimizin müjdesinin gerçekleşmesi demektir. İşte bugün bu manayı idrak etmenin coşkusu içerisindeyiz” dedi.

 

“DERDİMİZ YETİMİN HAKKINI KORUMAKTIR”

“Bizim mücadelemiz şan-şöhret mücadelesi değildir” diyen Karamollaoğlu, “Mal- mülk, makam-mevki mücadelesi de değildir. Ahmet gitsin-Mehmet gelsin mücadelesi hiç değildir. Biz, hakkın ve hakikatin mücadelesini veriyoruz. 1600 lira asgari ücretle evini helal lokma ile geçindirmeye çalışanların mücadelesini veriyoruz.  İşsiz gencin, atanamayan öğretmenin, mağdurun, memurun, derde boğulmuş esnafın ve çiftçinin mücadelesini veriyoruz. Haksız yere işinden, eşinden, aşından edilen KHK mağduru on binlerin mücadelesini veriyoruz. Derdimiz kamu ihalelerini paylaşmak değil, yetimin, gariplerin hakkını korumaktır” diye devam etti.

“BİZİM 5 LİRAMIZ, 5 MİLYON LİRADAN DAHA DEĞERLİDİR”

Cumhurbaşkanı adayı olarak benim; Hazine’den aldığım milyarlarca liralık seçim yardımlarım yok.  Ama okul harçlığından biriktirdiği 5 lirasını zarfa koyup, üzerine de “Temel Amca bu da benim katkım olsun” diye gönderen ilkokullu çocuklarımız var. İnanın o 5 lira benim için 5 milyon liradan da, 500 milyon liradan da daha değerli. Biz berekete inanırız. Belki şahsımıza tahsis edilmiş devlet uçakları, devlet araçları, devlet imkânları yok. Ama işte bugün Kocaeli stadını doldurmuş 10 binlerce inanmış ve adanmış gencimiz var” şeklinde konuştu.

“KANMAYIZ, KANDIRMAYIZ”

Siyasetin Bilge Başkanı, siyasi anlayışlarından bahsederek “Bizim siyaset anlayışımız sağlam temeller üzerine inşa edilmiştir. Biz kutuplaştırıcı değil, kucaklayıcı bir siyaset anlayışına sahibiz. Ayrıştırıcı-ötekileştirici değil, birleştirici bir anlayışa sahibiz. Kuvveti ve menfaati değil, hakkı, adaleti esas alan bir anlayışa sahibiz. Biz her şeyden önce, hakkı üstün tutar;adaleti gözetiriz.. İşi ehline veririz. Emanete ihanet etmeyiz. Çalmayız, çaldırmayız. Kanmayız, kandırmayız. Kapımızı herkese açık tutar, partizanlık yapmayız” dedi.

YENİ FETİHLERE İHTİYAÇ VAR

İnsanlığın saadetinin tekrar tesisi için yeni fetihlere ihtiyaç olduğunu söyleyen Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “İnsanlığın aradığı adalet, huzur ve saadet dünyasını kurmak için var gücümüzle çalışmaya mecburuz. Biz burada sadece geçmiş fetihleri kutlamıyoruz. Burada aynı zamanda yeni fetihleri müjdeliyoruz. Mademki böyle bir hedefimiz var. Mademki adaletin mülkün temeli olduğuna inanıyoruz. O zaman kimsenin bize yaptığı tenkitlere aldırmamalıyız” ifadelerini kullandı.

 

FETİHLERDEN DERS ALMALIYIZ

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Milli Görüş bu milletin kendisidir, özüdür, kimliğidir. Milletin kendisi olan Milli Görüş olarak milletimizin asli değerlerine uygun yaşayabilmesi için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu programı düzenleyen Anadolu Gençlik Derneği’mize ve burada emeği geçen kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Mekke’nin fethi insanlık tarihinin en mühim dönüm noktadır. Kudüs’ün fethi ve İstanbul’un fethi de aynı Mekke’nin fethi gibi medeniyetimiz için birer dönüm noktasıdır. Bu fetihleri anmak aynı zamanda yeni fetihler için de önemlidir. Bu fetihlerden ders almaya her zamandan daha çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

“FETİH KUTLAMALARI HEPİMİZİ HEYECANLANDIRMAKTADIR”

İstanbul’un fethinin önemine değinen Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, yaptığı konuşmada  “İstanbul’un Fethi tarihimizin en parlak sayfalarından biridir. Mekke’nin fethi insanlığın en önemli dönemlerinden biridir. Kudüs’ün fethi ise insanlık sayfasında özel bir yer alır. Bu fetih kutlamaları hepimizin kalbine heyecanı, azmi koymaktadır. İstanbul’un fethini gençlik şöleni olarak kutlarken Fatih Sultan Mehmet Han’ı gençliğin rol gösterici olarak kabul ediyoruz. Milli Görüş gençliği birbirine sıkıca kenetlenen, Allah’ın ipine sarılan sadıklardır. Allah hepsinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

FOTO GALERİ

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış